ДРУШТВЕНЕ И ПОЛИТИЧКЕ ПРЕТПОСТАВКЕ СОЦИЈАЛНЕ ДРЖАВЕ - МОГУЋНОСТИ И ОГРАНИЧЕЊА У ТРАНЗИЦИЈИ
Процес транзиције у Србији се приближава крају. Постоје проблеми незапослености и сиромаштва. Светска економска криза опет отвара питање социјалне . . .
Процес транзиције у Србији се приближава крају. Постоје проблеми незапослености и сиромаштва. Светска економска криза опет отвара питање социјалне . . .
. . .
Анализа тока успостављања страначког и синдикалног плурализма, као и међусобних односа синдиката и политичких странака у земљама транзиције . . .
Људи су одувек заједнички, и обезебеђивали потребна животна средства, и задовољавали своје животне потребе. Проширивање и унапређивање привређивања . . .
Традиција волонтерског рада је веома дуга можемо рећи да је стара колико и људски род. Одувек су постојале ситуације у којима је човек реаговао . . .
У овом чланку је презентован историјски преглед борбе Срба у Угарској за политичко-територијалну аутономију. Детаљније су обрађене српске . . .
Функционисање система безбедности директно је повезано са могућношћу привреде да финансира тај систем и у условима појаве разних облика угрожавања . . .
У овом раду покушаћемо да објаснимо шта је то државна помоћ, којим су се циљевима руководили креатори економске политике предлажући да се усвоји . . .
Према мишљењу аутора ниједна од постојећих идеологија, па ни нека потенцијално нова, не може се формулисати без ослонца на знање. Наиме, наука . . .
Аутор анализира положај и статус Уставног суда Републике Србије. Уставом од 2006. године је проширена улога и надлежност Уставног суда, модификована . . .
Најкраће речено, основне побуде које су навеле поједине научнике да усмере своје напоре ка истраживању мира биле су свест о опасности од новог . . .
Рад који је овде представљен садржи класификацију основних усмерења у профилисању социјалне политике у Европској Унији. Овде је покушано . . .
Економска дипломатија представља будућност дипломатије, јер је у околностима глобализације светске привреде и политике постала основно средство . . .
Административни капацитети (Мадридски критеријум), заједно са критеријумима из Копенхагена, представљају услове које државе које претендују . . .
Хипотезе представљају мисаоно-теоријске допуне извесних празнина у познавању одређене појаве или читаве области појава чије извесне моменте, . . .
Аутор пише о методама научног и емпиријског истраживања, с посебним освртом на посебне емпиријске методе. Исто тако пише и о општим и посебним . . .
Приказ књиге: Зоран Милошевич, Из Малороссов в Украјинцы, К ворпосу об изменении культурного и национального сознания малороссов, САТИСЪ, Санкт-Петербург, . . .